SAM 1083Dnia 09-04-2014 w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się gminny konkurs piosenki angielskiej „Singing Elves" dla klas I-III, „Just Singing" dla klas IV-VI. Do konkursu przystąpili uczniowie z pięciu szkół: SP1, SP2, SP z Orzechowa, SP z Żabowa i SP z Długołęki. Jury w składzie: Dyrektor Nowogardzkiego Domu Kultury, P. Aneta Drążewska, P. Lech Szpon oraz konsultantka wydawnictwa Oxford P. Roma Bara wraz z opiekunami każdej ze szkół wysłuchało łącznie 21 uczestników. Uczniowie wykonywali piosenki z dowolnie przygotowanego repertuaru w j. angielskim.

SAM 1105W kategorii klas I - III:

I m-ce zdobyła: Klara Kraszewska z SP1,

II m-ce zdobyły egzekwo duet Katarzyna Plebańska i Nikola Olawa z SP2 oraz Michalina Krzywańska z SP z Orzechowa,

III m-ce zdobyła Monika Kamieniak z SP z Orzechowa.

Mimo ogromnej tremy najmłodsi prezentowali swoje utwory znakomicie.

W kategorii klas IV – VI :

I m-ce zdobyła Wiktoria Lalik z SP1,

II m-ce zdobyła Anna Dobruchowska z SP z Długołęki,

III m-ce zdobyła Martyna Woźniak z SP z Orzechowa.
Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromnym talentem muzycznym i językowym. Po wysłuchaniu piosenek konkursowych przybyli goście zostali zaproszeni na poczęstunek.
Organizatorki obu konkursów: Aleksandra Dul i Beata Feńczak pragną podziękować jury oraz uczestnikom i ich opiekunom za przybycie na konkurs oraz raz jeszcze pogratulować zdobytych miejsc.