Pomoc dla Michała

W dniach 06-07. 03.2017r. w naszej szkole odbył się kiermasz w postaci kawiarenki, na którym wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu sprzedawali słodkie, domowe wypieki oraz soki, kawę i herbatę. Była to jedna z form zbiórki pieniędzy dla chorego na twardzinę układową Michała z Nowogardu, który kilkanaście lat temu był krótko uczniem naszej szkoły.

Zdając sobie sprawę, jak trudne jest zdobycie środków finansowych na leczenie dla Michała, za zgodą Pani Dyrektor Szkoły i rodziców przeprowadzono w szkole również zbiórkę pieniężną, gdzie każdy mógł dobrowolnie przekazać jakąś kwotę. Ponadto, na terenie szkoły wolontariusze rozwiesili ulotki informujące o numerze konta, na które można przekazać darowizny i 1% podatku na rzecz pomocy Michałowi. Dziękujemy wszystkim darczyńcom i kupującym, którzy chętnie włączyli się w akcję, a owocem tej pomocy było zebranie środków pieniężnych i przekazanie ich na konto Fundacji Zbieramy Razem.Jak widać wolontariat uczy człowieczeństwa, pomaga wyzbyć się egoizmu, który mocno rozprzestrzenia się w XXI wieku, a zaletą pomagania jest to, że również pomagający wiele otrzymuje w zamian, poznaje siebie i rozwija w sobie szlachetne cechy.