„Bezpieczeństwo w sieci”
Uczniowie klas I-III realizowali projekt „Bezpieczeństwo w sieci”
Celem głównym tego projektu było przekazanie dzieciom podstawowych informacji na temat bezpieczeństwa w sieci.

Cele szczegółowe:
Wzmocnienie kompetencji cyfrowych w zakresie znajomości zasad bezpieczeństwa w Internecie uczniów, ich rodziców i opiekunów.
Odpowiedzialne korzystanie z nowoczesnych technologii.
Promocja pozytywnego wykorzystania Internetu.
Rozpoznawanie zagrożeń w sieci (problem uzależnień, cyberprzemoc, niebezpieczne treści i kontakty online) oraz sposobów reagowania na nie.
Przygotowanie uczniów do świadomego, odpowiedzialnego i bezpiecznego funkcjonowania w wirtualnym świecie.
Zapoznanie uczniów z bezpiecznymi stronami.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się o zagrożeniach w sieci oraz o sposobach reagowania na nie. Uczestniczyli w pogadankach, odgrywali scenki, oglądali filmy.
Każda klasa opracowała omawiane zasady w formie komiksu. Prace wywieszono na korytarzu szkolnym.