fb img 1624428539883

2 Kwietnia 2021 r. jak co roku w naszej szkole odbył się ogólnopolski konkurs z języka angielskiego „Olimpusek” dla klas I – III. Tym razem był to szczególny konkurs ponieważ odbył się w pierwszych dniach po długim okresie uczenia zdalnego. Najmłodsi uczniowie zmagali się z testami konkursowymi obejmującymi zarówno zagadnienia ze znajomości słownictwa, podstawowych zwrotów jak i gramatyki języka angielskiego. Do konkursu przystąpiło łącznie 30 uczniów. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą. Każdy z nich otrzymał dyplom uczestnictwa w olimpiadzie. Miło nam również ogłosić, że uczeń klasy I b:

Seweryn Pawlicki zajął 9 m. w klasyfikacji ogólnopolskiej na 1452 uczestników i otrzymał dyplom Laureata, op. p.Agata Bulowska.

IMG 20210621 WA0011Przedsmak wakacyjnej przygody na łonie natury nasi uczniowie mogli poczuć już 16 czerwca. Tego dnia klasy VIIA i VI A brały udział w jednodniowej imprezie o charakterze team-building. Na poligonie w Chełmie Gryfickim młodzież miała okazję uczestniczyć w zadaniach o charakterze manewrów wojskowych, wykonując liczne zadania wymagające odwagi, pomysłowości, sprawności i umiejętności strategicznych. Zwieńczeniem kilkunastu arcytrudnych zadań był „desant” uczestników eventu na własnoręcznie wykonanym sprzęcie bojowym na drugą stronę stawu.

IMG 20210528 135452 BURST001 COVERPodczas powiatowego etapu Małego Konkursu Recytatorskiego w Goleniowie naszą szkołę reprezentowały dwie uczestniczki – Alicja Wilk i Marysia Wiatr. W tegorocznym konkursie, jak podkreślała przewodnicząca jury I. Mirońska-Gargas, poziom recytacji był niezwykle wysoki, dlatego szczególne gratulacje należą się Marysi Wiatr za zdobycie wyróżnienia. Obu uczestniczkom dziękujemy za wspaniałe prezentacje i życzymy sukcesu w kolejnym roku szkolnym.

Szanowni Państwo,
 
od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.
 
Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.

20210617 10170312 kwietnia odbył się międzynarodowy konkurs z j. angielskiego dla klas IV-VIII.

W dniu dzisiejszym zostały ogłoszone wyniki i wręczone nagrody.

Do konkursu przystąpiło 9 uczniów z klas IV-VIII. Logując się na swoje konta uczestnika w ciągu 45 minut odpowiadali on-line na 45 pytań za pomocą platformy Teams. Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę z umiejętności słuchania, czytania ze zrozumieniem, gramatyki, umiejętności komunikowania się i wiedzy o krajach anglojęzycznych.

 

Najwyższą punktację osiągnęła Pola Czyżak z 4a zajmując 8 miejsce w regionie.