Dnia 13.10.2021 r. uczniowie klas: 6a, 7a, 7b i 7c uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych przeprowadzonych przez Pana Leszka Kurdybacha (Dialog Centrum Edukacji i Profilaktyki z Krakowa), a sfinansowane przez Urząd Gminy w Nowogardzie. Uczniowie zostali zapoznani z zagrożeniami dla zdrowia i życia wynikającymi ze stosowania używek, że szczególnym uwzględnieniem destrukcyjnego wpływu tych substancji na młody, rozwijający się organizm.

IMG 20211013 081726

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę utworzenia w 1773 roku Komisji Edukacji Narodowej, która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

Z tej okazji uczniowie klas I-VIII z pomocą nauczycieli przygotowali uroczysty apel. Mogliśmy wysłuchać historii powstania Dnia Edukacji Narodowej oraz pięknych wierszy recytowanych przez dzieci. Nauczyciele i pracownicy naszej szkoły otrzymali również humorystyczne „nagany” za swoją pracę. Całość uświetniły występy wokalne uczniów, którzy otrzymali wielkie brawa.

Po akademii przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli wszystkim pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia oraz przekazali im wykonane przez siebie upominki.

DEN

1 października w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Tego dnia p. Karolina Jemilianowicz i p. Aneta Borzeszkowska przygotowały różnego rodzaju łamigłówki, dzięki którym uczniowie mogli sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia. Najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni dyplomami i kołami ratunkowymi.

na strone szkoły

KIEDY CZARNE JEST BIAŁE

23 września klasa 7a z wychowawczynią A. Bitenc uczestniczyła w lekcji bibliotecznej zatytułowanej „Pułapki umysłu. Kiedy czarne jest białe, czyli rozmowy o tolerancji”. W Bibliotece Miejskiej w Nowogardzie na temat tolerancji i innych ważnych wartości uczniowie rozmawiali z panem Tytusem Gudzowskim – pastorem Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Spotkanie urozmaicały fragmenty filmów  o Niku Vujicicu – niepełnosprawnym mówcy motywacyjnym oraz Desmondzie Gossie – człowieku , który został wysłany, jako sanitariusz, wraz ze swoim oddziałem na Okinawę. Nie używając broni, uratował wielu współtowarzyszy od śmierci na polu bitwy. Wspólnie zastanawialiśmy się, jak tolerancja lub jej brak może wpłynąć na życie szkoły, rodziny i każdego indywidualnego człowieka.

IMG 20210923 141224 resized 20210930 071357847