Memory, cyfry rzymskie
23.10.2020r. w ramach innowacji pedagogicznej „Daj Lajka Matmie!” pod okiem p. Justyny Kozery, uczniowie przygotowali autorską grę edukacyjną „Memory, cyfry rzymskie”. Gra Memory polega na odnajdywaniu par takich samych kart. Gracz odsłania dwie karty. Jeśli są to takie same karty, zostają one zdjęte z planszy, jeśli nie, karty będą odwrócone z powrotem. Celem gracza jest zdjęcie wszystkich kart przy możliwie najmniejszej liczbie odsłon. Celem zajęć edukacyjnych było ćwiczenie spostrzegawczości, koncentracji oraz uwagi. Rozwijane były również umiejętności społeczne, pamięć, refleks oraz koordynacja ręka- oko. Uczniowie po odbytych zajęciach potrafią zamienić liczby w zapisie rzymskim na liczby w zapisie arabskim i odwrotnie.