Regulamin szkolnego konkursu ortograficznego OPOWIADANIA OBŁĘDNE

1. Nazwa konkursu: OPOWIADANIA OBŁĘDNE – konkurs ortograficzny

2. Organizatorki : A. Bitenc, D. Jurczyk-Rokita, J. Winiecka

3. Cele konkursu

– Rozwijanie kreatywności oraz umiejętności współpracy.

– Doskonalenie poprawności pisowni ortograficznej i gramatycznej.

– Kształcenie nawyku prawidłowego stosowania podstawowych zasad ortograficznych.

4.Uczestnicy
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 4-8 Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Nowogardzie.

5. Przebieg konkursu

Każda klasa układa wspólnie (najlepiej w ramach lekcji wychowawczej) treść dyktanda ortograficznego. Formą jest humorystyczne opowiadanie, a temat powinien być  związany z naszą szkołą i jej uczniami i pracownikami. Prace podzielone zostaną na dwie kategorie (kl. 4-6 i 7-8). Tekst powinien mieć objętość co najmniej 10 zdań (dla klas 4-6) i 15 zdań (kl. 7-8).

7. Ocena prac konkursowych

Podczas oceny będą brane pod uwagę następujące kryteria:

- ilość „pułapek ortograficznych” dotyczących pisowni „ó”, „u”, „ch”, „h”, ‘rz”, „z”, łączna i rozdzielna pisownia partykuły „nie” oraz cząstki „by”;

- pomysłowość autorów;

- bezbłędny zapis (jury oceni ortografię i interpunkcję w pracach)

8. Najlepsze dyktanda-opowiadania zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły.

9. Termin nadsyłania prac od 22.02.2021 do 26.02. 2021.