img 20210609 wa00051 czerwca z okazji Dnia Dziecka klasy 8b i 8a wraz z wychowawcami :Grażyną Jackowską i Danutą Marcinkiewicz udały się na wycieczkę rekreacyjno -edukacyjną do Ogrodów Hortulus w Dobrzycy. Ogrody Hortulus zajmują rozległą powierzchnię i stanowią unikatowe i bezpieczne miejsce wypoczynku i rekreacji.
Uczniowie zwiedzali i podziwiali ogrody tematyczne oraz uczestniczyli w ciekawej zabawie plenerowej w najdłuższym na świecie labiryncie.
Nie obyło się bez odrobiny adrenaliny, kiedy uczniowie nie mogli trafić do wyjścia. Nad bezpiecznym opuszczeniem labiryntu czuwał pracownik ogrodów i wychowawcy, którzy z wieży widokowej instruowali uczniów jak trafić do wyjścia. Był to niezły sprawdzian na orientację, opanowanie i radzenie sobie w trudnej sytuacji.
Wycieczka odbyła się zgodnie z wytycznymi MEiN, MZ i GIS oraz z zachowaniem reżimu sanitarnego.