Miesiąc maj w naszej szkole był poświęcony Zdrowym odżywianiu
13.05.2013r. odbyło się spotkanie dla rodziców ze specjalistą ds. żywienia p. Joanną Graszką na temat „Dlaczego dzieci powinny zjadać śniadanie?". To spotkanie było nawiązaniem do następnego etapu (praktycznego), w którym dzieci same będą miały możliwość przygotowania „małej zdrowej przekąski".
W dniu 24 maja br., w naszej szkole zostało zorganizowane cykliczne przedsięwzięcie "Dzień Zdrowej Żywności", tym razem pod hasłem „Owoce, jarzyny to witaminy".
W ciągu całego dnia uczniowie przygotowywali kanapki, soki, jogurty, a także rozmawiali na temat zawartości witamin w owocach i warzywach, które powinni spożywać codziennie.

Oprawą dnia było specjalnie przygotowane przedstawienie kukiełkowe w wykonaniu uczniów z kl. IVb. , na którym pokazali w wesoły sposób odczucia warzyw i owoców, ich wartości odżywcze oparte na znanych i lubianych wierszach. Przedstawienie uatrakcyjnił występ wokalny uczniów z klasy Ia.
Po obejrzeniu krótkiego filmu instruktażowego animowanego, zgromadzeni uczniowie przypomnieli sobie podstawowe zasady higieny oraz spożywania posiłków w szkole i poza nią .
Uczniowie brali również udział w szkolnym konkursie plastycznym pt. "Owoce, jarzyny to witaminy". I tak w poszczególnych konkurencjach wyłoniono zwycięzców poszczególnych klas: Julia Olawa – 5-latek, Maciek Włochowicz „0", Maja Cieplak Ib, Maja Tomasikiewicz Ia, Maja Krzywańska IIb, Dominika Tobolska IIa.
Na zakończenie tego dnia na świetlicy szkolnej, odbyła się degustacja przygotowanych przez dzieci „przysmaków". Mamy tylko nadzieję, że uczniowie od dziś będą więcej zjadać warzyw i owoców.
Organizatorka Ewa Żylak dziękuje za ufundowanie nagród oraz poczęstunku właścicielom sklepu „Biurex" p. Rynkieiwczom, oraz właścicielom sklepu warzywniczego p. Kwiatkowskim.