W  czwartek 23 września uczniowie klasy 8a zorganizowali niecodzienną lekcję języka polskiego.

Już od rana trwały przygotowania do spektakularnego wydarzenia. W sali 32 zebrał się tłum reporterów-uczniów, by uczestniczyć w konferencji prasowej Sokratesa – sławnego filozofa z Aten. O  10.50 wszyscy zajęli przygotowane miejsca. Przy stole prasowym zasiadł Sokrates (A. Kosmowska) wraz z dwojgiem swoich rzeczników (M. Kozielska, M. Zieliński). Przedstawiciele mediów reprezentowali media internetowe (również zagraniczne), prasę i stacje telewizyjne.

Rozpoczęła się konferencja... Poczęły padać niewygodne pytania ciekawskich i atmosfera zrobiła się poważna. Pytano głównie o nauki i życie Sokratesa. Wścibscy dziennikarze nie wahali się jednak zgłębiać także tematów związanych z  życiem osobistym i plotek z miejskich ulic. Nie brakło momentów, w których filozof musiał bronić swojej prywatności i odmawiał udzielania odpowiedzi. Wysoką temperaturę na sali chłodził sok pomarańczowy serwowany przez profesjonalną firmę cateringową R. Lisieckiej.

Konferencja zakończyła się wielkimi oklaskami. Wszyscy uczestnicy zajęć uznali, że cel lekcji, jakim było poznanie nauki i biografii Sokratesa, został osiągnięty.

 

IMG 20210923 110029 resized 20210930 065023558