KIEDY CZARNE JEST BIAŁE

23 września klasa 7a z wychowawczynią A. Bitenc uczestniczyła w lekcji bibliotecznej zatytułowanej „Pułapki umysłu. Kiedy czarne jest białe, czyli rozmowy o tolerancji”. W Bibliotece Miejskiej w Nowogardzie na temat tolerancji i innych ważnych wartości uczniowie rozmawiali z panem Tytusem Gudzowskim – pastorem Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego. Spotkanie urozmaicały fragmenty filmów  o Niku Vujicicu – niepełnosprawnym mówcy motywacyjnym oraz Desmondzie Gossie – człowieku , który został wysłany, jako sanitariusz, wraz ze swoim oddziałem na Okinawę. Nie używając broni, uratował wielu współtowarzyszy od śmierci na polu bitwy. Wspólnie zastanawialiśmy się, jak tolerancja lub jej brak może wpłynąć na życie szkoły, rodziny i każdego indywidualnego człowieka.

 

IMG 20210923 141224 resized 20210930 071357847