Gdzie mieszkają jeże?
- to kolejny temat zrealizowany w ramach projektu „Przyroda z klasą. Czy wiesz, jak żyje jeż?”

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się czym jest hibernacja i dlaczego jeże hibernują. Poznali warunki, jakie powinno spełniać schronienie dla jeża, a także sposób wykonania modelu takiego schronienia. Dwoje uczniów wspólnie z rodzicami zbudowało domki dla jeży. Ustawiliśmy je na boisku szkolnym.
Uczniowie dowiedzieli się, jak można pomagać jeżom i co zrobić, aby ogrody były przyjazne dla tych zwierząt. Obejrzeli film z krótkim mini wykładem o różnych schronieniach zwierząt. Na zajęciach plastycznych wykonali piękne prace przedstawiające jeże. Podczas zajęć wykorzystano także zestaw edukacyjny oparty na motywie teatru Kamishibai (tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą obrazków). Głównym elementem zestawu jest mała scena, scenografia do okna głównego oraz 2 ilustracje do ścian bocznych. Bohaterem jest jeż Zoja, którego przygody rozgrywają się na przestrzeni 4 pór roku. Podczas jesieni Zoja przygotowuje się do hibernacji i szuka odpowiedniego schronienia.