W dniu 16 maja 2022 r. odbył się Dzień Języków Obcych. Uroczystość została poprzedzona konkursami plastycznymi. Uczniowie klas I wykonali prace pt. „Flagi i symbole Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej”, klas II-III „Z czym kojarzy Ci się Wielka Brytania”a uczniowie klas VII-VIII wykonali „Prezentacje wybranego kraju niemieckojęzycznego”. Odbyły się również konkursy sprawdzające wiedzę z języka angielskiego dla klas II-III  pt.: „ Znajomości słownictwa i poprawnej wymowy” a dla klas IV- VII pt.: „Komunikacja w życiu codziennym oraz wiedza ogólna o kulturze, obyczajach i geografii krajów anglojęzycznych”, dla  VII -VIII pt.:”Komunikacja w życiu codziennym oraz wiedza ogólna o kulturze, obyczajach i geografii krajów anglojęzycznych i niemieckojęzycznych”.

Uczniowie klas IV-VIII drużynowo zmagali się z rozwiązywaniem testów a uczniowie klas II-III w drużynach dwuosobowych prezentowali swoją znajomość słownictwa. Ocenie poddano znajomość słowa, wymowę oraz pisownię.
Organizatorzy Dnia Języków Obcych bardzo dziękują uczniom za uczestnictwo we wszystkich konkursach i serdecznie gratulujemy!

Wyniki konkursów:

Laureaci konkursu plastycznego w kategorii klas I:

1m. Dawid Pisarek – klasa 1a ,Stanisław Gwizdała – klasa 1b;

2m. Tomasz Paleta – klasa 1a, Zbigniew Czechowicz – klasa 1a, Eryk Mikołajczyk - klasa 1a;

3m. Ignacy Pencarski – klasa 1a, Adam Strzeszewski – klasa 1b.

Laureaci konkursu plastycznego w kategorii klas II:

1m. Anna Borycka – klasa 2b, Szymon Róg- klasa 2b;

2m. Franciszek Giziński- Klasa 2a, Antonina Łatka – klasa 2b;

3m. Julian Osiecki – klasa 2a, Paweł Kutrzeba – klasa 2a.

Laureaci konkursu plastycznego w kategorii klas III:

1m. Ruslan Kotyk- klasa 3b;

2m. Iga Wilkowiecka – klasa 3a, Daria Gibka- klasa 3a, Julia Awramik – klasa 3a;

3m. Nikola Rompel – klasa 3a, Oliwia Simińska – klasa 3a, Kotulski Nikodem- klasa 3a, Dominik Gęsik – klasa 3a.

Laureaci konkursu „Znajomość słownictwa i poprawnej wymowy” w kategorii klas II-III:

1m. Ruslan Kotyk – klasa 3b i Antonina Łatka – klasa 2a; Jadwiga Przybyła  – klasa 3a i Franciszek Giziński – klasa 2a;

2m. Wiktoria Kosek - klasa 2b i Diana Dultseva – klasa 3a;

3m. Oliwia Simińska- klasa 3a i Seweryn Pawlicki – klasa 2b;

4m. Wiktoria Leus- klasa 3b i Maryla Remiszewska – klasa 2a.

Laureaci konkursu  sprawdzającego wiedzę w kategorii klas IV- VIII:

1m. Zuzanna Irzemska – klasa 7c i Alicja Wilk- klasa 8a;

2m. Stanisław Święcicki – klasa 7b i Natalia Idziak – klasa 8c;

3m. Patryk Bąk – klasa 8b i Martyna Kalinka – klasa 7a; Hubert Suder – klasa 8b i Oliwia Woś- klasa 7b;

4m. Marcelina Plebańska – klasa 7a i Emilia Tomasikiewicz – klasa 8a;

5m. Kacper Cimcioch - klasa 8c i Helena Irzemska klasa 7c.

Laureaci konkursu plastycznego w kategorii klas VII-VIII:

1m. Agata Kapella - klasa 8c;

2m. Julia Olawa i Adrianna Skobyranda - klasa 8b;

3m. Nadia Pawlusiak - klasa 7b;

4m. Maciej Bartulewicz i Paweł Knapek - klasa 7b.

1

2

1

Dnia 21.06.2022r w SP nr 2 im. Marii Konopnickiej zostały ogłoszone wyniki z IX EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY Z ,,WIEDZY OGÓLNEJ'', której organizatorem jest OLIMP SCHOOL.

W klasie I

Aleksandra Rudzińska zajęła 17 miejsce w Polsce na 265 uczniów

Tomasz Paleta zajął 21 miejsce w Polsce

Maja Skowrońska zajęła 22 miejsce w Polsce

W klasie II

Franek Giziński oraz Leon Karpiel zajęli 9 miejsce w Polsce na 315 uczniów

Antonina Łatka zajęła 11 miejsce w Polsce

W klasie III

Daria Gibka zajęła 27 miejsce w Polsce na 314 uczniów.

Z naszej szkoły wzięło udział 26 uczniów.

Zachęcamy do udziału w następnym roku szkolnym w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z ,,WIEDZY OGÓLNEJ”.

Wszystkim uczniom biorącym udział gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

24.06.22r. (piątek) godzina 9.00