1

W środę 24 listopada odbył się w naszej szkole konkurs ALFIK MATEMATYCZNY. Alfik Matematyczny to popularny ogólnopolski konkurs matematyczny wśród uczniów szkół podstawowych od klasy 1 i szkół ponadpodstawowych. Zadania konkursowe nie wymagają dużej wiedzy szkolnej, raczej sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów. Ten trud podjęło aż 36 uczniów SP2. Trzymamy kciuki za bardzo dobre wyniki naszych uczniów. ;)

20211129 094915

Z okazji Andrzejek w naszej szkole odbyły się wróżby andrzejkowe. W czasie przerw uczniowie mogli wywróżyć sobie przyszłość przy wielu stanowiskach ustawionych na korytarzach. Można było również rzucić kostką lub zaufać kartom i dowiedzieć się czegoś na temat swojej przyszłej pracy, a z lanego wosku sprawdzić co nas czeka w przyszłości. Z okazji akcji przebranie - niepytanie, wielu uczniów przyszło przebranych za wróżki, czarodziejów lub elfy.

IMG 0337

W piątek 26 listopada rozegrane zostały Mistrzostwa Gminy w piłkę siatkową chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do turnieju przystąpiły drużyny z SP nr 1, SP nr 2, SP nr 3, SP nr 4 oraz SP w Wierzbięcinie. Nasi chłopcy dzielnie walczyli o każdą pikę, jednak brakło im trochę szczęścia w meczu z „czwórką” i „jedynką”. Ostatecznie zajęli III miejsce, czego im serdecznie gratulujemy.

Na zdjęciu od lewej: Dominik Smogulecki, Leon Marcinkowski, Hubert Suder, Patryk Bąk, Jakub Turek, Stanisław Święcicki, Wojciech Gocałek.

IMG 20211125 140131

„Kto jest dzieci przyjacielem?
Mały miś!
Kto tajemnic zna tak wiele?
Mały miś!
Miś, choć mały, choć nieśmiały,
Wielkie, serce w sobie ma.
Pocieszyciel doskonały.
Każdy misia swego ma! „

Dnia 25.11.2018r. w naszej szkole odbyły się obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia.
Tegoroczne święto przebiegało inaczej jak zazwyczaj ale i tak było ciekawie. Klasy I-III obejrzały  prezentację o Święcie Misia oraz  bajki z misiami w roli głównej, na każdego z uczniów czekały misiowe kolorowanki. Niespodzianką dla wszystkich była piosenka przygotowana przez klasę 1b.
Z tej okazji został zorganizowany konkurs plastyczny dla klas I  pt. „Mój Przyjaciel Miś” oraz dla klas II-III  pt. „Moja maskotka miś” wyniki konkursu przedstawiamy poniżej.  Z prac konkursowych zorganizowano w holu szkoły wystawę misiów w różnych postaciach.
W bibliotece szkolnej na wszystkie dzieci czekały do wypożyczenia książki z misiowymi bohaterami.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

„MÓJ PRZYJACIEL MIŚ”

Klasy I A

I miejsce Czechowicz Zbigniew

KLASA IB
I miejsce Marciniak Antoni

„MOJA MASKOTKA MIŚ”

Klasy II A
I miejsce Remiszewska Marylka

Klasy II B
I miejsce Borycka Anna

Klasa III A
I miejsce Sphak Danylo

Klasa III B
I miejsce Matuszewski Dawid

Wszystkim uczniom dziękujemy za aktywny udział w imprezie, a wychowawcą za współpracę.

IMG 20211124 115343

Nasza Szkoła po raz kolejny w tym roku wzięła udział w projekcje BohaterOn w Twojej Szkole. Skierowany  on jest do uczniów wszystkich typów szkół.
Celem projektu jest szeroko zakrojona akcja informacyjna o powstaniu Warszawskim i jego uczestnikach. W naszej szkole  wszyscy uczniowie klas 4-8 na lekcjach historii, ale i lekcjach wychowawczych, mogli dowiedzieć się wielu interesujących informacji o  powstaniu.
Mogliśmy także podziękować bohaterom z 1944 roku, walczącym także o to, abyśmy my dzisiaj mogli żyć  w wolnym kraju. Uczniowie wykonali szereg prac, które świadczą o ich wiedzy na temat tamtych wydarzeń, ale także  kartki z życzeniami i podziękowaniami dla uczestników Powstania Warszawskiego.