Eko Warsztaty w Słajsinie
Dnia 29 marca 2019 r. uczniowie klas drugich wraz z wychowawcami, uczestniczyli w Eko Warsztatach na terenie Celowego Związku Gmin R-XXI w Słajsinie.


Na wstępie uczniowie klasy II a opowiedzieli uczestnikom spotkania o projekcie „Klimatyczna klasa”. Podzielili się swoją wiedzą na temat działań, które warto podejmować, aby chronić klimat i łagodzić procesy, które go zmieniają. Podarowali Pani Monice Olechnowicz- Krakowskiej – pracownikowi RZGO wykonane przez siebie produkty recyklingowe – skarbonki: pieska, świnkę, liska. Wystąpili również z prośbą o wsparcie dla szkoły w postaci koszy do selektywnej zbiórki odpadów.
Następnie odbyły się Eko- Warsztaty.
W programie warsztatów była prezentacja filmu edukacyjnego dotyczącego procesu produkcji butelek PET, pogadanka dotycząca segregacji odpadów, a także zajęcia praktyczne: gry edukacyjne, puzzle, łamigłówki. Dzieci miały także możliwość zwiedzania RZGO. Z bliska przyjrzały się pracy w zakładzie, obejrzały wielkie urządzenia obsługiwane przez pracowników oraz przyległy teren na którym znajdowały się hałdy odpadów i kompostu. Unoszący się dokoła nieprzyjemny zapach uzmysłowił wszystkim, jak ważna jest segregacja i recykling odpadów, które mogą zapobiec dewastacji środowiska naturalnego. Na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał zestaw kredek w ekologicznym opakowaniu.

Dzięki tak zorganizowanym zajęciom nasi uczniowie zdobyli wiedzę z zakresu ochrony środowiska i racjonalnej gospodarki odpadami, poznali również odnawialne źródła energii.