UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/19

19 czerwca zabrzmiał ostatni w tym roku szkolnym dzwonek. Po dziesięciu miesiącach nauki przyszedł wyczekiwany czas wakacji. Na uroczystym apelu po odśpiewaniu hymnu głos zabrała pani dyrektor Ewa Żylak. Podziękowała uczniom i nauczycielom za wysiłek włożony w proces dydaktyczny, życzyła też zebranym, udanych i bezpiecznych wakacji. Nie zapomniała również o osobach, które w sposób szczególny poświęcali swój czas i oferowali pomoc w pracy na rzecz szkoły. Panie Honorata Król, Katarzyna Michałek i Anna Biały oraz Panowie Łukasz Frątczak, Roland Tomkowski, Jarosław Świątczak i Artur Lembas zostali uhonorowani tytułem Przyjaciela Szkoły.

Ważnym wydarzeniem było również przekazanie sztandaru młodszym kolegom. W dalszej części uroczystości miało miejsce najprzyjemniejsze wydarzenie – wręczenie świadectw z wyróżnieniem dla najsumienniej pracujących, z zacięciem walczących o najwyższe oceny. Podziękowania i nagrody odebrali też uczniowie klas ósmych, którzy w latach 2014-2019 godnie reprezentowali szkołę w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych oraz angażowali się w pracach Samorządu Uczniowskiego i biblioteki szkolnej.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego to również był czas pożegnania wolontariuszy klas ósmych naszej szkoły. Opiekunka Szkolnego Klubu Wolontariatu podziękowała wolontariuszom na wspólną, bardzo aktywną i dynamiczną działalność na rzecz szkolnego i lokalnego środowiska.  Dziękowała im za empatię i gotowość bycia tam, gdzie potrzebne było zwyczajne ludzkie wsparcie, za wysiłek włożony w poszukiwanie właściwych sposobów skutecznej pomocy. Nadmieniła, że przyznane Szkolnemu Klubowi Wolontariatu III miejsce w konkursie „Barwy Wolontariatu 2018 na Pomorzu Zachodnim” jest dowodem na to, że ich praca jest zauważona i zasługuje na duży szacunek. Wyraziła nadzieję, spotkania się jeszcze na wspólnej wolontariackiej drodze. 12 najbardziej aktywnym wolontariuszom wręczono nagrody książkowe i dyplomy uznania, a ich rodzicom listy gratulacyjne w podziękowaniu za trud włożony w proces wychowania ich dzieci, w tym kształtowania wrażliwości, życzliwości oraz bezinteresownego zaangażowania na rzecz drugiego człowieka i wspólnego dobra. Wśród zaproszonych gości była Pani Katarzyna Michałek i Anna Biały z Regionalnego Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu POLITES w Szczecinie, którym Dyrektor Szkoły Pani Ewa Żylak i Rada Pedagogiczna przyznała tytuł „ Przyjaciela Szkoły”, dziękując  za roczną współpracę, inspirację, życzliwość i pomoc, które przyczyniły się do realizacji  planów i zamierzeń wolontariackich szkoły.

Przy dźwiękach piosenki „We are the champions” uczniowie klas siódmych pożegnali ósmoklasistów wręczając im symboliczną różę.

Po uroczystym apelu, uczniowie poszczególnych klas udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, by we własnym gronie odebrać świadectwa, podsumować mijający rok, podzielić się wakacyjnymi planami i życzyć sobie udanego wypoczynku.